Péče o kašmír

WeAr Cashmere
Jsme rádi, že jste právě u nás našli Váš vysněný kašmírový model a aby Vám radost z něj vydržela co nejdéle, přinášíme Vám pár tipů a triků, jak o materiál správně pečovat. Uvidíme, že obavy z nákupu kašmírových produktů jsou zcela neopodstatněné.


WeAr Cashmere

Praní v ruce

Doporučujeme prát kašmírové produkty při 30°C (vlažná až lehce chladnější voda) a pouze s jemnými pracími prostředky pro vlnu nebo se speciálním šamponem. Tyto prostředky jsou pro Vás připraveny v nabídce naší prodejny WeAr Cashmere. Prosíme nenechat produkt dlouho ve vodě. Předmáčení je absolutně nevhodné. Po vyprání důkladě propláchnout pod chladnější vodou. Položte Váš kašmírový model na suchý ručník a opatrně vytáhněte do původní formy. Ručník zarolujte a jemně zmačkněte, aby odešla přebytečná voda. 

WeAr Cashmere

Pokud je to nutné, tento krok ještě zopakujte. Kašmírové výrobky prosím nikdy klasicky neždímejte a nepřetáčejte. Rozložený model nechte na ručníku uschnout při pokojové teplotě.Prosím nikdy nesušit na topení nebo na přímém slunci. Rozhodně nezavěšujte pro uschnutí produkt na ramínko.

WeAr Cashmere

Žehlení

Kašmírový produkt se po usušení může lehce napařit napařovací žehličkou. Žehličku držte pár minut nad výrobkem a přitom ho urovnejte do původní formy. Vyžehlený/napařený kašmírový produkt pak dle zkušeností méně pouští chloupky.

WeAr Cashmere

Skladování

Kašmírové  modely by se měly uchovávat ležící, neboť by zavěšené mohli ztrácet svůj tvar. Prosím uchovávejte Vaše kašmírové produkty v sáčku. Před nošením můžete produkt přes noc nechat zavěšený na ramínku na čerstvém vzduchu. Díky provětrání se vlákna urovnají  a kašmírový výrobek je krásně hebký.

WeAr Cashmere

Uzlíky a žmolkování

Žmolkování je přirozenou vlastností přírodních materiálů a tedy i kašmíru. Žmolky se dají velmi snadnou operací odstranit. Naši zákazníci obdrží ke každému u nás zakoupenému svetru jako dárek speciální kartáček spolu s návodem na údržbu, kterým žmolky jednoduše vyčešete. Dále je možné žmolky odstranit elektrickým strojkem, který také máte možnost zakoupit přímo v našem obchodě WeAr Cashmere.

Dalším důležitým bodem, kterému by se měla věnovat pozornost je frekvence nošení. Kašmírový produkt by měl mít dostatek času mezi nošením k „odpočinku“ a k cirkulaci vzduchu, tak aby se vlákna opět rozvinula a materiál tímto sám předcházel možnému žmolkování. Dokonce i správné praní zajišťuje rozpouštění uzlíků a návrat vláken do svého původního tvaru.